Programujemy robota Milo

W ramach kolejnych zajęć z robotyki zbudowaliśmy dzisiaj robota Milo!

Dzięki użyciu popularnych klocków Lego WeDo 2.0. dzieci mają możliwość budować roboty z wykorzystaniem silnika i czujników, programować polecenia, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności w dziedzinie nowych technologii.

Przy pomocy prostego wizualnego języka programowania powołaliśmy robota Milo do życia. Dzięki przyjaznemu podejściu, zestaw Lego pokazuje dzieciom, że nauka może być zabawą – jest inspirująca i interesująca zarazem. Dzieci uczą się skomplikowanych zagadnień z dziedzin fizyki, inżynierii i programowania, a jednocześnie rozwijają zdolności motoryczne i umiejętności poznawcze.

W trakcie zabawy zestawem mają możliwość rozwijania swoich pomysłów oraz poznania otaczającego ich świata.