Zabawa w Teatr

„Bajka wędruje po świecie,
dzisiaj do nas zawitała!
Drogie dzieci dobrze wiecie,
że was bajka pokochała.
A postacie z różnych bajek,
zaraz pewnie was odwiedzą.
Wszyscy przyjrzą się uważnie,
jaką bajkę opowiedzą?”

W tym tygodniu na zajęciach rozmawialiśmy o teatrze. Dowiedzieliśmy się co to jest teatr, kto tam pracuje, kto w teatrze występuje, czy jak należy się ubrać i zachować idąc do teatru. Organizowaliśmy różne zabawy dramowe, pantomimiczne i parateatralne z wykorzystaniem m.in. pacynek. Wykonaliśmy także opaski teatralne, które sami kolorowaliśmy i wycinaliśmy. A na zakończenie tygodnia zorganizowaliśmy w sali prawdziwy teatr! Przygotowaliśmy afisz teatralny, bilety, widownię, kostiumy. Każdy mógł poczuć się jak w prawdziwym tetrze, będą zarówno na widowni, jak i na scenie jako aktor. Bardzo podobała nam się taka zabawa!