XVIII Dzień Papieski

W tym roku Dzień Papieski obchodzimy w niedzielę, 14 października 2018 roku. Tego dnia wszelkie rozważania i działania są zogniskowane wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości:

1. W bieżącym roku przeżywać będziemy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły.
  2. W tym roku obchodzimy także rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.
  3. Dzień Papieski będziemy też niewątpliwie przeżywać w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

Co roku organizowana jest także publiczna zbiórka pieniędzy, będąca odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego tysiąclecia”, która przyznaje stypendia uzdolnionym młodym ludziom pochodzącym z wiosek i małych miast. W ten sposób każdy może włączyć się w budowę „żywego pomnika” św. Jana Pawła II.

W naszym przedszkolu także pragniemy uczcić pamięć Wielkiego Papieża Polaka, organizując uroczysty występ z okazji Dnia Papieskiego i promując czytanie dzieł Karola Wojtyły oraz książek poświęconych Janowi Pawłowi II.

Serdecznie zachęcamy do wspólnego budowania tego „żywego pomnika” i pomocy potrzebującym!