100-lecie Niepodległości

W Przedszkolu Niepublicznym z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” przez cały tydzień przeprowadzano działania związane z obchodami 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Przedszkolaki z najstarszych grup odwiedzały swoich młodszych kolegów w celu pogłębiania wiedzy na temat naszej ojczyzny, wzbudzania uczuć patriotycznych i dumy bycia Polakiem. W każdej grupie wykonano zespołowe prace plastyczne o charakterze patriotycznym. Kolejny dzień obchodów rocznicy to konkurs piosenki patriotycznej pod hasłem „Niepodległość”. W konkursie wzięły udział dzieci wraz z rodzicami. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy wykazali się talentem muzycznym oraz artystycznym. Wszystkim gratulujemy!

Każda grupa na pamiątkę 100. Rocznicy posadziła na terenie przedszkola „Dęby Niepodległości”. Pod dębami zakopano „Kapsułę Czasu” z przesłaniem dla innych, zdjęciami grup dzieci.

Dzieci miały okazję porozmawiać z przedstawicielami Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej Edukacja, Historia, Kultura Panem Krzysztofem Sroczyńskim – rotmistrzem Kawalerii Ochotniczej i Panem Witoldem Ryniakiem – porucznikiem.

Podsumowaniem tygodniowych zmagań zdobywania wiedzy i doświadczeń była uroczysta akademia: „100. Rocznica Odzyskania Niepodległości” przygotowana przez grupę 6-latków. W uroczystości wzięli udział: Pani Anna Pańczyk, która reprezentowała Wicemarszałek Sejmu Panią Beatę Mazurek, Pani Krystyna Matyszczuk - Szambelan - inspektor Wydziału Oświaty UM Chełm, dyrektor Anna Gębal, Proboszcz Parafii Św Ducha w Chełmie ksiądz Andrzej Pyter.

Punktem kulminacyjnym akademii było odśpiewanie Hymnu Polski o godz. 11.11 przez wszystkich zgromadzonych na uroczystości a tym samym włączenie się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.

Quiz wiedzy

Dęby Niepodległości

Konkurs piosenki patriotycznej

Spotkanie z Gośćmi

Uroczysta Akademia