Uroczyste obchody Dnia Niepodległości

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszego kraju. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Agnieszka Kozłowska, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz zaproszonych gości. Tego dnia nasze zaproszenie przyjęli Panowie z Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony oraz zaśpiewały pieśni patriotyczne przygotowane pod okiem Pana Bogdana Depty.