Wycieczka do Rozięcina - święto pieczonego ziemniaka

Niezwykły dzień za nami spędzony w urokliwym miejscu w Ośrodku Dawnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie. Mieści się on w wyremontowanym budynku dawnego wiejskiego domu kultury (pierwotnie szkoła). To miejsce wskrzeszania dawnych kultur i lokalnych tradycji. Są tam organizowane festyny, pokazy dawnych zawodów, umiejętności, rękodzieła ludowego i form zabawowych, inscenizacje dawnych obrzędów i zwyczajów, festyny etnograficzne, warsztaty kuchni dawnej. W wiejskim, drewnianym domu, który jest siedzibą Ośrodka, odtworzono dawny wystrój i zgromadzono wiekowe sprzęty.

Nasze przedszkolaki uczestniczyły dzisiaj w warsztatach robienia cebularzy. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie naszej grupy oraz za cudownie spędzony czas w tak pięknym miejscu. Dziękujemy za zabawy z ,,ziemniakiem" w roli głównej wszak to było również święto pieczonego ziemniaka😉, za spacer do Krynicy, za wyprawę urokliwym wąwozem oraz za wspólne biesiadowanie przy ognisku.