Programy

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015-16/aktualnosci/2016-05-19-akademia-zdrowia-przedszkolaka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Akademia Zdrowia Przedszkolaka

W Chełmskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Akademii Zdrowia Przedszkolaka. Celem akademii jest promowanie w środowisku przedszkolnym zasad zdrowego stylu życia poprzez prezentacje ciekawych form artystycznych z dziećmi. Organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chełmie przy współpracy z Urzędem Miasta Chełm i Lubelskim Samorządowych Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Chełm. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się znakomicie we wszystkich kategoriach konkursowych: w kategorii plastycznej pod hasłem „Dbam o zdrowie” zostały wyróżnione i nagrodzone trzy prace z grupy „Leśne Skrzaty”, w kategorii quiz wiedzy pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak” reprezentowały nas „Pracowite Pszczółki”, natomiast w ostatniej kategoria widowisko muzyczno-słowne pt. „Dobra zabawa to zdrowia podstawa” znakomicie wystąpiły dzieci z grup „Leśne Skrzaty” i „Pracowite Pszczółki”. Za taneczne show z naszym smokiem Dinkiem przedszkolaki otrzymały gromkie brawa i nagrody, na które w pełni zasłużyły.

Gratulujemy naszym artystom!!!

{gallery}2015-16/aktualnosci/2016-05-19-akademia-zdrowia-przedszkolaka{/gallery}

Przedszkole w ruchu


„Nabywanie sprawności fizycznej jest tylko częścią wychowania fizycznego, które jest integralną częścią wychowania w ogóle. Sprawność fizyczna nie jest wyłącznie domeną, za którą odpowiada szkoła i nauczyciele wychowania fizycznego. Jest ona wypadkową zainteresowań dzieci ich rodziców, działań szkoły oraz mentalności całego społeczeństwa”.

MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2013/2014 prowadziło w placówkach edukacyjnych w całym kraju akcję "Ćwiczyć każdy może", mającą na celu propagowanie aktywności fizyczno-ruchowej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.
Szereg prowadzonych w tym zakresie działań pozwolił na uzyskanie przez nasze przedszkole tytułu

Przedszkola
w ruchu

Razem dbamy o emocje

W naszym przedszkolu od grudnia 2010 roku realizujemy nowatorski na terenie Lubelszczyzny program wychowawczy PRZYJACIELE ZIPPIEGO

Zippi to małe zwierzątko - patyczak. Wokół wydarzeń z życia grupy dzieci, które się nim opiekowały, zbudowano w Anglii program dla dzieci 5-7-letnich, który pomaga uczyć się radzenia sobie z problemami i sytuacjami trudnymi. Obecnie program realizowany jest w 21 krajach na całym świecie; w Polsce prowadzony jest od roku 2005. Badania naukowe potwierdziły, że przynosi on oczekiwane efekty i - co najważniejsze - są one trwałe.