⭐ PRZEDSZKOLE Z KLASĄ - Sensoplastyka

😁"Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko"😁czyli Sensoplastyka w ramach projektu "Przedszkole z klasą "

Sensoplastyka to zajęcia, podczas których używa się stworzonych w trakcie zajęć przez dzieci farb i mas plastycznych na bazie produktów spożywczych. Wszystko pachnie, jest kolorowe, ma różne konsystencje, możemy wszystkiego posmakować, doświadczyć dotykiem, poczuć pod własnymi stopami i przede wszystkim swobodnie się pobrudzić. Sensoplastyka to zajęcia, na których n[e ma złych kolorów, smaków i konsystencji. Wszystko co jest w mojej misce jest moje i tak samo wyjątkowe jak ja sam.

Czemu służy Sensoplastyka?
Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci:

  • wspieramy rozwój zmysłów,
  • wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
  • dbamy o usprawnienie ruchowe,
  • poprzez wspólne działania pogłębiamy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi, budując w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa,
  • wspieramy rozwój poznawczy – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo-skutkowe.