Ścigając się z autyzmem

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję „Ścigając się z autyzmem” – akcję zbierania resoraków dla Oktawiana, naszego podopiecznego, który kolekcjonuje małe samochodziki.

Oktawian zbiera je od drugiego roku życia. Pierwszy kupiła mu mama. Później było różnie. Trochę dostał od rodziny i znajomych. To była jedyna zabawka, którą Oktawian się bawił. Choć dzisiaj jego kolekcja liczy 540 sztuk, każdą zna, do każdej ma historię, każdą potrafi opisać, wie, co w którym aucie jest zepsute. „Bawi się nimi godzinami. Układa je według kolorów, tworzy różne scenariusze: kraksy, wyścigi. Widać, że sprawia mu to ogromną przyjemność” - opowiada mama chłopca, pani Magdalena.

Pomysł zbierania resoraków zrodził się dzięki 7-letniemu Karolowi, z którym Oktawian uczęszcza na treningi sambo. Wszystko zaczęło się jeszcze przed wakacjami. Rodzice Karola przyłapali go na tym, że wynosi na treningi sambo swoje resoraki. Chłopiec prawdopodobnie robił to od jakiegoś czasu. Okazało się, że auta wynosi dla kolegi, który je kolekcjonuje. Po rozmowie z jego mamą okazało się, że Oktawian jest dzieckiem autystycznym, a jego pasją są właśnie auta i resoraki. Później inny kolega Oktawiana - Gabriel, również przyniósł koledze swoje samochodziki. Rodzice dzieciaków wpadli więc na pomysł, aby wspólnie zorganizować akcję.

Nasz Przedszkolny Klub Wolontariatu z ogromną przyjemnością dołącza do akcji, by sprawić radość naszemu przedszkolnemu Koledze. Gorąco zachęcamy, do włączenia się w akcję!