Wizyta w sklepie

W jedno z październikowych przedpołudni dzieci z Niepublicznego Przedszkola RAZEM wybrały się do pobliskiego sklepu.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu tzn. urządzeniami, towarem i jego ułożeniem oraz cenami. Zwróciliśmy uwagę na sposób robienia zakupów, a także narzędzi pomocnych w pracy ekspedientki. Natomiast Pani ekspedientka zapoznała dzieci z wagą sklepową, a dokładnie ze współczesną wersją wagi elektronicznej, na której zważyła nam nasze zakupy.

Podczas wycieczki zwracano uwagę na właściwe zachowanie się. Dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki oraz lodówki.

Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy drobnych zakupów w postaci ulubionych owoców, które z przyjemnością smakowaliśmy w przedszkolu. Pamiętaliśmy o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję.